Zadaszenie tarasu

Zadaszenie ganek nad drzwi

Rzadko mamy okazję stawiać zabudowę o czysto praktycznych walorach. Tymczasem w tej realizacji nie chodziło o taras z drewna zadaszony, z jakim zazwyczaj mamy do czynienia. Tym razem miało powstać zadaszenie – ganek nad drzwi ze szkła zapewniający właścicielom dodatkową przestrzeń do przechowywania sprzętów i narzędzi ogrodowych.

Jednocześnie zabudowa nie miała być tradycyjnym pomieszczeniem gospodarczym. Przylega bezpośrednio do domu, więc ważne były także walory dekoracyjne. Dom szkieletowy z zadaszonym tarasem miał być spójną przestrzenią – estetyczną i elegancką.

zadaszenie ganek nad drzwi ze szkła
zadaszenie ganek nad drzwi

Zadaszenie ganek nad drzwi – nowoczesny i praktyczny

To funkcjonalne zadaszenie ganek nad drzwi ze szkła zlokalizowane jest w nietypowym miejscu. Nie jest to bowiem strefa wypoczynkowa, będąca przedłużeniem salonu, jak w typowych dla nas realizacjach. Znajduje się przy drzwiach bocznych prowadzących do garażu. Zajmuje całą “wnękę” stworzoną przez układ ścian.

Ponadto, dom, do którego dopasowaliśmy zadaszenie ganek nad drzwi ze szkła, zbudowany został w charakterystycznym stylu marynistycznym.

To nadało ton zadaszeniu. Jego szkielet wykonany jest z drewna w kolorze RAL 7040. Jasnoszary odcień idealnie komponuje się z zabudową i jest wizualnie lekki.

W celu łatwej identyfikacji naszym realizacjom nadajemy numery. Zyskało go także to zadaszenie ganek nad drzwi. Numer seryjny umieściliśmy na zewnątrz, gdyż komponuje się z wyglądem i formą zabudowy. Lokalizację tabliczki zawsze uzgadniamy z klientem.

zadaszenie ganek nad drzwi wnętrze

Funkcjonalny dach

Charakterystyczną cechą tego zadaszenia ganku nad drzwi nowoczesnego jest spadzisty dach. Ułatwia on odpływ wody opadowej oraz topniejącej pokrywy śnieżnej, co zwiększa jego użytkową stronę.

Kąt spadku jest idealnym odwzorowaniem tego na dachu garażu. Tworzy to spójny układ, który nie zaburza proporcji zadaszenia ganku nad drzwi, a dom szkieletowy z zadaszonym tarasem staje się spójną całością.

Dach pokryty został przezroczystym szkłem hartowanym.

zadaszenie ganek nad drzwi nowoczesny

Pełne przeszklenie

Tego samego materialu użyliśmy do zamknięcia “ścian” zadaszenia ganku nad drzwi nowoczesnego. Ze względu na praktyczne przeznaczenie zabudowy nie było konieczności stosowania rozwiązań zacieniających typu mleczne czy grafitowe szkło hartowane.

Przezroczyste zwiększa walory estetyczne, jakie ma to zadaszenie ganek nad drzwi. Wnętrze przybiera wygląd oranżerii i przestaje być jedynie użytkową, praktyczną zabudową. W przypadku zmiany planów zagospodarowania, może stać się prywatną strefą wypoczynkową.

Trzy elementy szklane w części bocznej są stałe. Tymczasem od frontu szkło podzieliliśmy na dwa panele. Jeden jest ruchomy i pełni rolę drzwi do ogrodu.

 

Taką formę ganku nad drzwi wyjściowe do ogrodu pełni konstrukcja Zadaszenie tarasu dwuspadowe

Dom szkieletowy z zadaszonym tarasem nie stracił absolutnie nic z estetycznego, ciekawego i nietypowego wyglądu. Dodatkowa zabudowa niemal wtopiła się w pierwotny kształt, zwiększając jedynie funkcjonalność.

Właściciele zyskali dodatkowe miejsce, które ułatwiła im utrzymanie porządku wokół wypielęgnowane posesji. Tam każdy detal ma znaczenie.