Zadaszenie Tarasu

Tarasowe zadaszenie z miejscem na grill

To tarasowe zadaszenie z miejscem na grill to minimalistyczne połączenie dwóch projektów, dlatego razem tworzą funkcjonalną przestrzeń. Właścicielom zależało na miejscu do spotkań z przyjaciółmi przy grillu, które na stałe wrosły w ich cykl życia. Dlatego nie wykluczali także opcji całorocznego tarasowego zadaszenia z miejscem na grill. Nowoczesne i wielofunkcyjne jest trafioną alternatywą.

Tarasowe zadaszenie z miejscem na grill i ażurami – konstrukcja

Szkielet pokrycia zadaszenia tarasu  z drewna w kolorze orzecha w lekko pomarańczowo-czekoladowym odcieniu. Belki są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Pokrycie lakierem marki Tikurilla stanowi dodatkowe zabezpieczenie i pozwala zminimalizować częstotliwość konserwacji i renowacji. Konstrukcja minimalistyczna. Jej ozdoba to boczna ściana z ażurami w postaci drewnianych, poziomych belek. Tarasowe zadaszenie z miejscem na grill i ażurami tworzy wizualną spójność z eklektycznym charakterem budynku. Kolorystyka dopasowana do elementów wykończeniowych i dekoracyjnych. Zabudowa podzielona została na dwie części, a granicę między nimi wyznaczają elementy szklane.

Dwie strefy o różnych funkcjach

Poziome, drewniane panele są wykończeniem otwartej strefy. Ta część zabudowy przeznaczona  jako stałe miejsce na wielofunkcyjnego grilla. Pokrycie zadaszenia tarasu to element chroniący wnętrze. Dzięki temu że wykonane jest z przezroczystego szkła hartowanego pełni funkcję “parasola” zabezpieczającego urządzenie przed deszczem. W związku z tym właściciele nie są teraz zmuszeni chować go po zakończonym spotkaniu, a jedynie na okres zimowy. Ta część tarasowego zadaszenia z miejscem na grill i szybami jest mniejsza. Stanowi 40% całej zabudowy. Pozostała to całoroczna przestrzeń wypoczynkowa zamknięta z każdej strony przesuwnymi panelami ze szkła hartowanego. Dlatego wykonane pokrycie zadaszenia tarasu w tej części  jest z tego samego materiału co reszta.

Właściciele zdecydowali się na przeźroczystą opcję, która przepuszcza promienie do wnętrza. Było to istotną częścią designu, gdyż to tarasowe zadaszenie z miejscem na grill nowoczesne wyeksponowane jest na stronę północną. Dzięki temu promienie ogrzewają zamkniętą przestrzeń późną jesienią i wczesną wiosną.

Razem, ale osobno – dwie strefy, które nie muszą działać wspólnie

Szklane panele otwierane w cieplejsze dni i ładną pogodę. Natomiast przesuwny bok, będący styczną dwóch stref zwiększa użytkową stronę tego tarasowego zadaszenia z miejscem na grill i ażurami. Otwarcie ułatwia obsługę gości. Zamknięcie nie tylko dzieli zabudowę, ale także zmniejsza intensywność zapachów przedostających się do strefy wypoczynkowej. Wiemy z pewnego źródła, że spotkania przy grillu są teraz znacznie częstsze.

Również w projekcie Nowoczesne pergole ogrodowe znalazło się wydzielone miejsce na grill po prawej stronie budynku.