Zadaszenie na taras z ujętym miejscem na grill

Zadaszenia tarasowe

Tarasowe zadaszenie z miejscem na grill

To tarasowe zadaszenie z miejscem na grill jest ciekawym, minimalistycznym połączeniem dwóch projektów, które razem tworzą funkcjonalną przestrzeń.

Właścicielom zależało na miejscu do spotkań z przyjaciółmi przy grillu, które na stałe wrosły w ich cykl życia. Klienci nie wykluczali także opcji całorocznego tarasowego zadaszenia z miejscem na grill. Nowoczesne i wielofunkcyjne okazało się trafioną alternatywą.

Tarasowe zadaszenie z miejscem na grill i ażurami – konstrukcja

Szkielet pokrycia zadaszenia tarasu wykonany jest z drewna w kolorze orzecha w lekko pomarańczowo-czekoladowym odcieniu. Belki są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Pokrycie lakierem marki Tikurilla stanowi dodatkowe zabezpieczenie i pozwala zminimalizować częstotliwość konserwacji i renowacji.

Konstrukcja jest minimalistyczna. Jej ozdobą jest boczna ściana wypełniona ażurami w postaci drewnianych, poziomych belek. Tarasowe zadaszenie z miejscem na grill i ażurami tworzy wizualną spójność z eklektycznym charakterem budynku. Kolorystyka dopasowana jest do elementów wykończeniowych i dekoracyjnych.

Zabudowa podzielona została na dwie części, a granicę między nimi wyznaczają elementy szklane.

Dwie strefy o różnych funkcjach

Poziome, drewniane żaluzje są wykończeniem otwartej strefy. Ta część zabudowy przeznaczona została jako stałe miejsce na wielofunkcyjnego grilla. Pokrycie zadaszenia tarasu jest jedynym elementem chroniącym wnętrze. Wykonane z przezroczystego szkła hartowanego pełni funkcję “parasola” zabezpieczającego urządzenie przed deszczem. Właściciele nie są teraz zmuszeni chować go po zakończonym spotkaniu, a jedynie na okres zimowy.

Ta część tego tarasowego zadaszenia z miejscem na grill i szybami jest mniejsza. Stanowi 40% całej zabudowy.

Pozostała to całoroczna przestrzeń wypoczynkowa zamknięta z każdej strony przesuwnymi panelami ze szkła hartowanego. Pokrycie zadaszenia tarasu w tej części wykonane jest z tego samego materiału.

Właściciele zdecydowali się na przeźroczystą opcję, która przepuszcza promienie do wnętrza. Było to istotną częścią designu, gdyż to tarasowe zadaszenie z miejscem na grill nowoczesne wyeksponowane jest na stronę północną. Promienie ogrzewają zamkniętą przestrzeń późną jesienią i wczesną wiosną.

Razem, ale osobno – dwie strefy, które nie muszą działać wspólnie

Szklane panele można otworzyć w cieplejsze dni i ładną pogodę. Natomiast przesuwny bok, będący styczną dwóch stref zwiększa użytkową stronę tego tarasowego zadaszenia z miejscem na grill i ażurami. Otwarcie ułatwia obsługę gości. Zamknięcie nie tylko dzieli zabudowę, ale także zmniejsza intensywność zapachów przedostających się do strefy wypoczynkowej.

Wiemy z pewnego źródła, że spotkania przy grillu są teraz znacznie częstsze.