Zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasu i szkło przesuwne

Oto idealna para, gdy chcemy stworzyć funkcjonalną i jednocześnie estetyczną przestrzeń. Miejsce, które designem łączy w sobie tradycję i nowoczesność, dzięki czemu jest ciekawe, ozdobne, przytulne i komfortowe.

zadaszenie tarasu i szkło przesuwne
lekkie zadaszenie tarasu

Zadaszenia tarasu i szkło przesuwne – ciemna konstrukcja i nowoczesne szkło

Szkielet wykonaliśmy z drewna w ciepłym, czerwono-czekoladowym odcieniu orzecha. Barwa pasuje idealnie do stolarki okiennej oraz do czerwonej dachówki, co zapewnia całej zabudowie spójny design. Ten z kolei jest synonimem perfekcji i estetyki wykończenia. Jednocześnie drewniane elementy nawiązują do tradycyjnych, rodzinnych tarasów, co pozwala tworzy atmosferę przytulności i zachęca do rodzinnego relaksu.

Jednak w tym przypadku pomysł na zadaszenie tarasu musiał uwzględniać także lokalizację budynku. To jeden z najważniejszych aspektów projektowania. Tym razem trudność polegała na ekspozycji ogrodu na stronę południową, wschodnią i zachodnią. Miejsce jest nasłonecznione przez większą część roku, co uniemożliwiało właścicielom korzystanie z przestrzeni w najbardziej upalne dni.

Aby wyeliminować dyskomfort, zastosowaliśmy hartowane szkło w ciemnym, grafitowym kolorze. To nowoczesny akcent, który świetnie komponuje się z drewnianą konstrukcją. Tak powstało lekkie zadaszenie tarasu, które, poza walorami wizualnymi, zachwyca swoją praktyczną stroną.

z czego zadaszenie tarasu
szklane zadaszenia tarasu

Szkło przesuwne – komfort korzystania

Panele na bokach są przesuwne. Ich ustawienie można łatwo dopasować do położenia słońca. Całkowite zamknięcie tworzy oazę cienia nawet w upalne dni. Ciemne szkło wprowadza przyjemny półcień, minimalizuje przenikanie promieni i nadmierne nagrzewanie przestrzeni. Stałą cyrkulację powietrza zapewniają pionowe, drewniane żaluzje umiejscowione w bocznych ścianach tego szklanego zadaszenia tarasu.

zadaszenie tarasu i szkło
altany tarasy zadaszenia

Dach

Z czego zadaszenia tarasu przy ciągłej ekspozycji na słońce? Jaki dach zastosować – drewniany czy szklany? Zazwyczaj proponujemy tę drugą opcję. Konstrukcja jest wówczas lekka, nowoczesna, lepiej komponuje się zarówno z bardziej tradycyjną, jak i współczesną zabudową. Przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań szkło jest idealnym dachem na tarasy zadaszone. Zadaszenia tarasu i szkło przesuwne które do tej pory wykonaliśmy, często wykorzystują takie rozwiązanie.

Tak było i w tym przypadku. Kropką nad “i” w tej konstrukcji jest bowiem dach z mlecznego szkła hartowanego. Hamuje promienie słoneczne, tworzy dodatkowy półcień, a jednocześnie nie przytłacza konstrukcji. Pozostaje ona nowoczesna i niezwykle funkcjonalna. To szklane zadaszenia tarasu stworzyły możliwość korzystania z ogrodu właściwie o każdej porze dnia od wiosny do późnej jesieni, co wcześniej było niemożliwe, ze względu na dużą ekspozycję na słońce.

Wtedy zarówno chłód zimowego wieczoru, jak i upał w letnie popołudnie nie będzie problemem.

Projekty nawiązują do stylistyki budynków, dzięki temu zawsze pasują wizualnie. Kolorystyka jest dowolna. Projekt Taras przed domem zadaszony pomalowany jest ciemnym kolorem RAL 7016. W ścianach możemy zastosować system ramowy szklenia. Tak zrobiliśmy w projekcie Altana ze szkłem w ramach.