Zadaszenie tarasu

Zadaszenie z osłoną od wiatru

Właściciele tej nieruchomości chcieli zapewnić sobie idealne miejsce do odpoczynku w ogrodzie przez większość część roku. Lokalizacja nieruchomości wymagała stworzenia zadaszenia z osłoną od wiatru, który jest tu szczególnie uciążliwy ze względu na ukształtowanie terenu.

Projektując zabudowę, wzięliśmy pod uwagę także gust właścicieli oraz minimalistyczną aranżację ogrodu. W efekcie powstało zadaszenie z osłoną od wiatru ze szkła, które wizualnie jest lekką, nowoczesną konstrukcją. Zapewnia warunki do odpoczynku przez większość część roku.

zadaszenie z osłoną od wiatru ze szkła
zadaszenie z osłoną od wiatru ze szkła

Szkielet powstał z prostych belek kolorystycznie dopasowanych do rustykalnego charakteru domu. Istotnym elementem jest szkło hartowane. Pokryliśmy nim zarówno trzy ściany, jak i dach drewnianego zadaszenia z osłoną od wiatru. Po bokach transparentne elementy są stałe. Na froncie natomiast zastosowaliśmy panele ruchome. Umieszczone na prowadnicach pozwalają na szybkie zamknięcie lub otwarcie wnętrza. Dzięki temu zadaszenie z osłoną od wiatru ze szkła można dopasować do warunków atmosferycznych. Zsunięcie elementów chroni wnętrze przed wiatrem, deszczem oraz śniegiem. Sprawia, że drewniane zadaszenie z osłoną od wiatru może być wykorzystywane od wczesnej wiosny aż do później jesieni. Przy niskiej temperaturze wnętrze można dodatkowo ogrzać piecykiem elektrycznym.

drewniane zadaszenie z osłoną od wiatru

Zadaszenie z osłoną od wiatru – podsumowanie projektu.

Tego typu zadaszenie sprawdza się w szczególności na tarasach wyeksponowanych na stronę północną. Światło przenika do wnętrza, a mała ilość promieni słonecznych nie prowadzi do jego zbytniego nagrzania.

Dzięki zabudowie taras stał się eleganckim i funkcjonalnym przedłużeniem salonu wypoczynkowego. Właściciele wykorzystali zalety zadaszenia  by urządzić doskonałą strefę relaksu. Wygodne meble tarasowe dają idealne warunki na poranną kawę, popołudniową herbatkę i chwilę wytchnienia nad ulubioną książką.

Zadaszenia tarasu wykonywane są obecnie jako funkcjonalne rozwiązania. To nie tylko dach mający na celu zabezpieczenie przed deszczem. To również konstrukcje mogące osłonić od wiatru, deszczu czy słońca. Nowoczesne bryły konstrukcyjne w połączeniu ze szkłem i materiałem, podnoszą komfort korzystania z zadaszonej i osłoniętej przestrzeni tarasu. Projekt Zadaszenie z materiałem, to również przeszklona konstrukcja, ale pod dachem została zawieszona tkanina przeciwsłoneczna.