Altana miejska w Kazimierzy Wielkiej

Podpisanie umowy realizacyjnej na Altanę Miejską.

Miło nam poinformować, że dnia 24,04,2023 r. nasza firma podpisała umowę realizacyjną, dotyczącą budowy Altany miejskiej na rynku w Kazimierzy Wielkiej. Nasza oferta wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu dotyczącym rewitalizacji terenów wokół zbiornika retencyjnego w Kazimierzy Wielkiej.

Zaproponowany projekt spełnił najwyższe oczekiwania Urzędu Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej pod kątem wykonawczym, estetycznym oraz funkcjonalnym.

Dziękujemy za zaufanie.

Altana miejska – koncepcja i projekt

Zamysł wykonania altany dla mieszkańców gminy powstał w związku z koniecznością zapewnienia schronienia przed deszczem, wiatrem i słońcem, osobom oczekującym na połączenia autobusowe. Dodatkowo, altanka ma być miejscem wypoczynkowym w którym mieszkańcy mogą spotkać się ze znajomymi. Projekt zaproponowany przez naszą firmę, spełnił te oczekiwania. Dodatkowym atutem okazała się funkcja reprezentacyjna altany. Zainstalowana w miejscu widocznym w samym centrum Kazimierzy Wielkiej. Jest również ozdobą rynku obok multimedialnej fontanny i ławki „Serca” w którym można wykonać pamiątkowe zdjęcie. W tym miejscu nie mogło być kompromisów i w taki sposób podeszliśmy do tego projektu. Z czterech wersji projektu mieszkańcy wybrali wersję, która zostanie przez naszą firmę wyprodukowana i złożona w terminie do 15 lipca 2023 r. Następnego dnia mają się odbyć dni Kazimierzy Wielkiej i altana zostanie udostępniona.

Różne rodzaje naszych altan możecie obejrzeć w strefie portfolio w zakładce Nowoczesna Altana

Drewno, szkło, design

Projekt altany oparty jest o szkieletową konstrukcję drewnianą o wymiarze 11,8 x 4 m. Nowoczesny wygląd konstrukcji uzyskaliśmy stosując opracowane i opatentowane przez nas rozwiązania stylistyczne i montażowe. Wszystkie elementy połączone są w taki sposób aby altana swoim wyglądem przyciągała wzrok.

Do produkcji wykorzystaliśmy świerkowe klejone drewno konstrukcyjne typ BSH o klasie wytrzymałości GL28H i jakości wizualnej SI. Przekrój drewna to 280 x 100, 200 x 100. Jest to materiał wytrzymały, stabilny wymiarowo oraz odporny na warunki atmosferyczne. Drewno na etapie produkcji ma usuwane uszkodzenia, jest szlifowane papierem o gradacji P240. Zabezpieczone jest impregnatem ogniochronnym oraz biobójczym. Za kolor odpowiada lakierobejca Tikurilla Vallti Plus Complete w kolorze orzech. Cztery warstwy lakierobejcy odpowiadają za zabezpieczenie drewna przed promieniami słonecznymi oraz woda opadową i wilgocią. Przeczytaj Proces Produkcji aby poznać naszą jakość.

Montaż szkieletu wykonany jest przy użyciu niewidocznego systemu montażowego SIHGA HobaFIX. To system pozwalający na zachowanie nienagannej estetyki połączeń. Wyróżnia się również nieosiągalną dla innych systemów wytrzymałością.

W ścianach konstrukcji zainstalowane jest wypełnienie trójwarstwową płytą drewnianą klejoną. Impregnowana i malowana w taki sam sposób jak szkielet konstrukcji, została wklejona w ściany w taki sposób aby stanowiła wzmocnienie szkieletu na oddziałowujące siły dynamiczne. Dwustronne uszczelnienie silikonem pogodowym odpornym na promienie UV zabezpiecza wnętrze drewna przed wilgocią.

Drugim zastosowanym rodzajem wypełnienia ścian jest szkło bezpieczne hartowane i laminowane 44.2. Na szkle zostały nadrukowane paski ostrzegawcze a zainstalowane zostało również poprzez wklejenie w ramę szkieletu altany.

Przysłowiową kropką nad i, stała się szyba zainstalowana na frontowej ścianie. Tafla szkła bezpiecznego laminowanego i hartowanego 66.2, została pomiędzy warstwami szkła nadrukowana farbą ceramiczną. Nadruk przedstawia logo Kazimierzy Wielkiej „Bogata z natury” Szkło o wymiarze 2 m x 2,2 m widoczne jest z głównej drogi prowadzącej obok rynku.

Wewnątrz zainstalowane zostały ławki z oparciem o długości 4,2 m każda, malowane również w kolorze orzech.

Altana miejska – dach CRX.

System dachu który wykorzystaliśmy projektując altanę, to opatentowane przez nas rozwiązanie nazwane CRX. To dzięki temu wizualnie nie widać pochylenia konstrukcji dachu. Rozwiązanie to charakteryzuje się wysoką wytrzymałością konstrukcyjną oraz podnosi wytrzymałość szkieletu na siły skręcające. Wklejenie wypełnienia dachu odpornym na warunki atmosferyczne szczeliwem daje również bardzo dużą szczelność dachu. Analiza potrzeb klienta oraz danych dotyczących konstrukcji opartych na rozwiązaniu CRX, prowadzi do ciągłego rozwoju tej technologii.

Jako wypełnienie dachu zastosowane zostały trójwarstwowe płyty drewniane z poszyciem membraną EPDM oraz bezpieczne szkło laminowane i hartowane 66.2

Zainstalowany został system rynien odprowadzających wodę opadową z dachu.

Podsumowanie.

Altana miejska to rozwiązanie dedykowane dla każdego miasta i gminy, które oczekuje połączenia wysokiej estetyki wykonania z nowoczesnym wyglądem i funkcjonalnością. Zadaszenia Tarasowe Adriana Malinowska dostarcza rozwiązania przemyślane w każdym detalu. Wykonujemy nie tylko altany miejskie ale również altany ogrodowe, wypoczynkowe i pełniące funkcję zadaszeń dla jakuzzi. Skontaktuj się z nami!