Producent zadaszeń i altan

Zadaszenia Tarasowe – z uśmiechem na twarzy

Poszukując wykonawcy zadaszenia tarasu lub altany, warto zastanowić się nie tylko nad kwotą oferty. Wartość prac wycenionych przez wykonawcę to tylko jeden z aspektów który należy wziąć pod uwagę.

Ważny, ale czy najważniejszy?

W ostatnich trzech latach prowadzenia rozmów z naszymi inwestorami oraz z osobami zainteresowanymi realizacją zlecenia przez naszą firmę, bardzo często słyszymy pytanie o bezpieczeństwo prowadzenia transakcji, o ewentualne ukryte koszty czy zapewnienie, że kwota podpisanej umowy się nie zmieni w czasie realizacji.
Zrealizowaliśmy szereg zleceń u inwestorów, którzy zapłacili zaliczki innym firmom i ślad po nich zaginął. Dokończyliśmy kilka inwestycji przerwanych na etapie montażu. A to z powodu terminu, a to z powodu niskiej jakości czy niezgodności produktu z umówioną technologią. Odwiedzali nas przedstawiciele biur architektury krajobrazu, aby zobaczyć czy nasza firma „istnieje” i czy opisy z naszej strony internetowej mają odzwierciedlenie w produkcie który oferujemy.

Słyszeliśmy wiele historii z życia wziętych, odebraliśmy wiele obaw a nawet zarzutów – że „typowy stolarz…..”

W związku z tym pragniemy Państwa zapewnić, że u nas wszystko dobrze, wszyscy zdrowi, przepełnieni pozytywną energią i w pełni gotowości do podejmowania kolejnych stawianych nam wyzwań 🙂

Producent zadaszeń i altan – zasady współpracy

Nie ma obawy o bezpieczeństwo transakcji – wszystkie zlecenia realizujemy jedynie na podstawie umowy. Umowa określa zakres robót oraz ich wartość, termin realizacji oraz naszą odpowiedzialność. Do każdej wpłaty wystawiamy fakturę potwierdzającą, że płatność przyjęliśmy. Odprowadzamy podatki i płacimy ubezpieczenia. Jesteśmy legalnie działającym podmiotem.

Jesteśmy uczciwi. Nie podniesiemy wartości umowy nawet w przypadku zmian wartości cen materiałów, paliwa, wynagrodzeń czy wyżej wymienionych podatków. Wpłacając zadatek zgodnie z umową, nasi inwestorzy mają pewność, że przeznaczamy go od razu na zakup materiałów potrzebnych do realizacji zlecenia. Dzięki temu nie musimy robić „maślanych oczek” do inwestora przed montażem ze słowami – bo drewno podrożało. Taką praktykę uważamy za nieuczciwą i jej nie popieramy. Wyceny wykonujemy rzetelnie i choćby montaż miał być za 3 lata od podpisania umowy, to cena się nie zmieni.

Nie mamy ukrytych kosztów, zawsze podajemy wartość umowy.

Zlecenia realizujemy zgodnie z umówioną technologią oraz w jakości jaką opisujemy. Nie ma mowy o naciąganiu rzeczywistości. Drewno z którego wykonujemy konstrukcje to zawsze w 100% klejone świerkowe drewno typu BSH o klasie wytrzymałości GL24h i jakości wizualnej SI. Używamy tego drewna w całości do naszych konstrukcji. Nie ma tu mowy o zasadzie – słupki z drewna klejonego a reszta z KVH lub C24.

Nie naginamy prawdy, KVH to nie drewno BSH i nie powinno się go porównywać z BSH. KVH to drewno lite C24 sklejane z długości. Tak samo jak C24 skręca się, pęka i pracuje. BSH jest w całości sklejane z lamel z wysokości i z długości. Dzięki temu nie pracuje, nie pęka w takim stopniu jak inne drewno i nie ma tendencji do skręcania.

Dotrzymujemy terminów realizacji zlecenia. I tak! zdarza się przesunięcie, nie ukrywamy tego. Zawsze zmiana terminu związana jest z pogodą. Zawsze konstrukcje mamy wcześniej przygotowane do montażu. Nad pracą w firmie jesteśmy w stanie zapanować. Jeżeli jednak deszcz będzie padał przez miesiąc i nie zrealizujemy żadnego montażu, to w chwili poprawy pogody zaczynamy od pierwszej w kolejce konstrukcji. Nie jesteśmy „typowym stolarzem” w 95% przypadków jesteśmy przed terminem.

Zadaszenia Tarasowe – nasze atuty

Jako jedyna firma w kraju wykonujemy konstrukcje na komputerowo sterowanym ploterze frezującym CNC. Jest to gwarancja, że wszystkie połączenia są wykonane precyzyjnie. To ważne pod kątem stabilności oraz wytrzymałości konstrukcji. To również pozwala na złożenie szkieletu w ciągu jednego dnia. Zaskoczone twarze inwestorów, którzy w to nie wierzyli są bezcenne 🙂 A zniesmaczone wyrazy twarzy ekip które często na posesji obok składają swoje szkielety po kilka dni lub tygodni, są miodem dla naszej duszy 😉

Rozwijamy się cały czas i z uśmiechem na twarzy obserwujemy jak nasze rozwiązania są wprowadzane przez kolegów z branży.
Jako pierwsza firma w Polsce oferowaliśmy konstrukcje oparte o system niewidocznego montażu SIHGA. W czasie gdy system ten nie był jeszcze dostępny na krajowym rynku, my sprowadzaliśmy go bezpośrednio z Austrii. Dziś to rozwiązanie jest dość popularne i niezmiennie dobre. Nadal je stosujemy choć mamy jedno lepsze stosowane już częściej.

Od początku prowadzenia działalności nasze konstrukcje są wyposażone w szkło bezpieczne. Instalujemy je zarówno w dachu jak i w ścianach. Jeszcze niedawno takie rozwiązania były dostępne jedynie w konstrukcjach metalowych. Po wprowadzeniu szkła na konstrukcje drewniane przez naszą firmę, zauważyliśmy, że ostatnio niestety realizacji ze szkłem podejmują się wykonawcy którzy dobrze sobie nie radzili nawet z poliwęglanem. Warto zatem sprawdzić portfolio wykonawcy przed podpisaniem umowy.
Szkło jest doskonałym materiałem, trwałym, twardym i stabilnym. Nie wybacza jednak błędów konstrukcyjnych i materiałowych. Widzimy coraz częściej stosowanie szkła na dachach wykonanych z drewna KVH lub C24. Widzimy co gorsza stosowanie drewna BSH w złych przekrojach. Widzimy i wiemy, że wykonawca działa na zasadzie którą z przymrużeniem oka można skwitować „gwarancja do bramy i się nie znamy”. Dlaczego tak twierdzimy? Bo nie ma tygodnia, w którym nie mielibyśmy kontaktu od osoby której dach cieknie i nie da się uszczelnić, szkło pęka lub dach się ugina. Kontakt od osób szukających pomocy, która niejednokrotnie kończy się demontażem i postawieniem nowej konstrukcji. Jest tych kontaktów tak dużo, że planujemy od przyszłego roku skompletować osobną ekipę zajmującą się poprawianiem po innych i nie zawsze tańszych wykonawcach.

Zgłosiliśmy do Urzędu Patentowego RP rozwiązania technologiczne dotyczące montażu szkła w dachu oraz kilka wzorów szkieletów konstrukcyjnych. W ciągu 4 lat od zgłoszenia pierwszego patentu już 14 razy interweniowaliśmy na próby kopiowania rozwiązań. Zawsze skutecznie. W tym miejscu pozdrawiamy tych co zamiast wymyślić samemu próbują iść na łatwiznę.

Producent zadaszeń i altan – ciekawostki

Taka ciekawostka – obrotowe pionowe lamele drewniane opracowaliśmy i wykonaliśmy ponad 6 lat temu. Pani architekt i właścicielka posesji, przedstawiła swoją wizję pionowych lamel stałych w konstrukcji a nasz Przedstawiciel Handlowy, rzucił hasło cyt „Pani Aniu, a może zrobimy je obrotowe?” Obrotowe lamele w konstrukcjach na większą skalę pojawiły się w ofertach innych firm w roku 2022. Za sprawą odwrócenia plastikowego systemu do żaluzji – dziś czytamy jak wykonawcy zaczynają szukać rozwiązania na ustabilizowanie deseczki 2 cm x 10 cm na wysokości 260 cm – ekhm ekhm Panowie – nie ma szans, taka deseczka na długości 120 cm się wygina a Wy robicie je dwa razy dłuższe. Ale rozumiemy – naturalne zachowanie drewna nie stanowi podstawy do przyjęcia reklamacji, więc nam się zaczynają telefony o zmianę waszych systemów na nasz stabilny oparty o BSH i aluminiowy łożyskowany system produkowany u nas w firmie, na naszym CNC 😉

Jako jedna z nielicznych firm działamy na terenie większym niż 100 km od siedziby firmy, a prawdopodobnie jako jedyna działamy na terenie całego kraju oraz na terenie Unii Europejskiej i krajów skandynawskich. Wspólnie z firmą Bob BYGG tworzymy markę MySpace.Norge oferującą nasze konstrukcje na tereny skandynawskie. To dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości z przemyślaną i przetestowaną technologią, pozwala nam bez obaw o usterki, realizować zlecenia tak daleko od siedziby firmy.

Każdemu naszemu inwestorowi dostarczamy wizualizację projektu oraz pełną dokumentację. To ważne! Nawiązując z nami współpracę wiesz jak będzie wyglądała konstrukcja oraz jaką będzie miała zabudowę ścian. Nie kupujesz kota w worku. Nasz przedstawiciel handlowy doradzi najlepsze rozwiązanie oraz wytłumaczy wszystkie za i przeciw.

Podsumowanie

Na koniec chcielibyśmy dodać, że jesteśmy świadomi tego, że koledzy z branży cały czas podglądają naszą stronę i podpatrują nasze działania. Cieszymy się, że nasze opisy, hasła a nawet kolorystyka strony są dla nich inspiracją. Ach ten łososiowy kolor na stronie, piękny prawda? 😉 Kto wie, co za firma zmieniła sobie kolorystykę na naszą? Nawet czcionkę mają podobną wraz z układem strony lol . Obiecujemy, że zawsze będziemy kilka kroków przed kolegami z branży. A to tylko dlatego, że my ich nigdy nie kopiujemy i sami wymyślamy nowe wzory i rozwiązania.

Wiemy że to przeczytacie, więc prosimy dwóch kolegów z Małopolski i Świętokrzyskiego, co mówią do klientów, że mają jakość swojego produktu taki jak u nas. Przestańcie już, po każdym z Was poprawialiśmy zlecenia, nie macie nic wspólnego z naszą jakością, to nawet nie jest śmieszne…

Wszystkim życzymy uśmiechu na twarzy, każdemu miłego dnia i do usłyszenia.