taras narożny zadaszony blog

Taras narożny zadaszony

Jakie daje korzyści?

Najpopularniejsza wersja tarasu powstaje na planie kwadratu lub prostokąta i przylega do jednej ściany domu. I choć w klasyce nie ma nic złego, jest jeszcze inna opcja na stworzenie wymarzonej strefy relaksu – taras narożny zadaszony. Jest to rozwiązanie oferujące więcej korzyści niż standardowe zadaszenie tarasu. Większa przestrzeń użytkowa połączona z możliwością zaaranżowania czterech ścian w zabudowie. Ponadto zadaszenie na narożnym tarasie pozwala na podzielenie przestrzeni na dwie strefy, wypoczynkową i użytkową. Jeżeli taras na to pozwala, należy wykorzystać możliwości jakie oferuje.

Taras narożny zadaszony blog

Czym jest taras narożny?

Taras narożny różni się od tarasu klasycznego tym, że rozciąga się wzdłuż dwóch ścian domu – ma zatem kształt zbliżony do litery L. Konstrukcja może zostać wybudowana na całej długości boków budynku lub na krótszych odcinkach. Takie rozwiązanie daje ogromne możliwości projektowe i aranżacyjne. Zabudowę można podzielić również na dwie strefy pod kątem wykonania wypełnienia dachu. Jedną część zadaszyć szkłem a drugą pozostawić z otwartym dachem typu pergola. Na części zadaszonej zorganizować przestrzeń z meblami, kwiatami lub jacuzzi, a na części otwartej zawiesić hamak lub postawić basen dla dzieci.

Taras narożny blog

Dlaczego warto zdecydować się na taras narożny zadaszony

Po pierwsze, zyskujesz więcej przestrzeni. Taras narożny to świetny sposób na przedłużenie salonu (i to z dwóch stron!), co z kolei wpływa na jego estetykę i większy dopływ naturalnego światła do pomieszczenia. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są przesuwne ekrany ze szkła hartowanego, które umożliwią Ci otwarcie tarasu w cieplejsze dni oraz jego zamknięcie podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Dzięki temu możesz z niego korzystać w dowolnym czasie.

Po drugie, masz jeszcze większe możliwości odpoczynku i relaksu. Chcesz spędzić czas w zamkniętej, zacienionej strefie? Nie ma problemu! Wolisz w pełni skorzystać ze słońca? Wystarczy zrobić kilka kroków i gotowe! Podczas realizacji naszych projektów zawsze zwracamy uwagę na komfort korzystania z każdego kąta tarasu. W przypadku ekspozycji południowej w zabudowie bocznej stosujemy szkło brązowe lub satynowe – chroni ono przed nadmiernym nagrzaniem. W tarasach po stronie północnej lub wschodniej świetnie sprawdza się z kolei przezroczyste szkło hartowane, które wpuści do przestrzeni więcej naturalnego światła.

Po trzecie, taras narożny to większe możliwości aranżacyjne. Zyskujesz tak naprawdę dwie dodatkowe przestrzenie i to od Ciebie zależy, co się w nich znajdzie. Jedna może być strefą relaksu dla całej rodziny, druga z kolei – kącikiem zabaw dla dzieci lub jadalnią na świeżym powietrzu. O tym, jak zagospodarować przestrzeń tarasu komfortowo i funkcjonalnie, przeczytasz w innym artykule na naszym blogu: Aranżacja tarasu.

Taras narożny aranżacja blog

Taras narożny – zadaszenie

Jeśli chodzi o zadaszenie tarasu narożnego, to możesz skorzystać z różnych opcji. Istnieje możliwość zadaszenia całej przestrzeni lub jej części – w zależności od tego, jakie masz plany co do aranżacji i użytkowania tarasu. Materiałem, który idealnie się tutaj sprawdzi, jest mleczne szkło hartowane. Z jednej strony pozwoli na odpowiednie doświetlenie przestrzeni, z drugiej zaś – nie będzie jej przegrzewać. Sprawdź przykładowe projekty zadaszenia tarasu narożnego naszego autorstwa, a w razie jakichkolwiek pytań – skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci wybrać rozwiązanie idealnie skrojone pod Twoje potrzeby