Nowoczesna Altana

Altana ogrodowa z grillem

Konstrukcje altan ogrodowych jako wolnostojących elementów zabudowy dają duże możliwości dopasowania do oczekiwań właścicieli. Wykonanie na podstawie indywidualnego projektu bierze pod uwagę także możliwości i wymagania lokalizacji. W tym wypadku właściciele marzyli o przestronnej zabudowie, która wizualnie dopasuje się do charakteru ogrodu. Takiej która wyznaczy miejsce na spotkania z przyjaciółmi i rodziną przy grillu w ciepłe, przyjemne, letnie popołudnia i wieczory.

Altana ogrodowa z grillem – spełnienie marzeń.

Wszystkie te oczekiwania spełniła ta zaprojektowana specjalnie dla nich altana ogrodowa z grillem drewniana. Nowoczesna konstrukcja z belek w kolorze antracytu. Barwa pasuje do elementów wykończeniowych głównego budynku — dachówki oraz stolarki okiennej.

Ściana wyeksponowana na wschód na całej szerokości pokryta została ażurami drewnianymi. Osłaniają one przed słońcem w godzinach przedpołudniowych. Stanowią także formę izolacji od sąsiedniej działki. Obecnie teren za posesją nie jest zabudowany, jednak właściciele woleli już zapewnić sobie komfort prywatności w przyszłości.

Ażurowe osłony zastosowano również częściowo na dwóch pozostałych bokach.  Dzięki temu, że panele drewniane są  jedynie w rogach, pełnią funkcję dekoracyjną.

Sposób zadaszenia altany.

Odpowiednie zadaszenie jest absolutną koniecznością w konstrukcjach takich jak ta wolnostojąca altana ogrodowa z grillem. Dach  z desek drewnianych. Jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie. Doskonale chroni przed słońcem w południe, gdy operuje ono najintensywniej. Jest też osłoną przed delikatnym deszczem, co umożliwia cieszenie się relaksem także przy niesprzyjającej aurze.

Ogrodowa altana nabiera nieco futurystycznego designu dzięki dwóm belkom rozciągniętym nad dachem. Dodają one nieco lekkości ciemnej zabudowie. Dodatkowo stanowi miejsce na postawienie grilla.  Dlatego altana ogrodowa z grillem drewniana przyjemnie wtapia się w minimalistyczną, perfekcyjną aranżację ogrodu i domu.

Pergola w kształcie odwróconego L, może zostać wykorzystana jako podstawa konstrukcji zadaszenia tarasu. Jest to nowoczesna stylistyka, która wkomponuje się w każdy budynek. Nie jest istotna architektura i stylistyka zabudowy, W tak przygotowanym szkielecie jest możliwość montażu każdego typu zabudowy ścian i dachu. Projekt Zadaszenie przymocowane do balkonu, pokazuje tą specyfikę doskonale.