Nowoczesne zadaszenie tarasu z drewna z lamelami

Zadaszenia tarasowe

Tarasowe zadaszenie z lamelami

To nowoczesne zadaszenie tarasu z drewna pokazuje, że taka przestrzeń wypoczynkowa wcale nie musi być integralną częścią ogrodu.

W tej realizacji ograniczeniem były niewielkie rozmiary posesji oraz marzenie właścicieli o posiadaniu tarasu nowoczesnego zadaszonego, którego przestrzeń zapewniałaby miejsce do spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Wydawać by się mogło, że pogodzenie tych dwóch sprzeczności jest trudne. Jednak udało się.

Powstało ciekawe, tarasowe zadaszenie z lamelami i szkłem, które nie zmniejsza powierzchni ogrodu. Jest przestronne, więc spełnia oczekiwania rodziny. Co więcej, może być wykorzystywane przez cały rok.

Tarasowe zadaszenie z lamelami pionowymi łączy się z salonem przeszklonymi drzwiami tarasowymi. Nie wychodzi jednak bezpośrednio na ogród. Zlokalizowane jest przy bocznej ścianie budynku i zajmuje niemal całą przestrzeń do ogrodzenia. Stanowi oddzielne pomieszczenie relaksacyjne i wypoczynkowe.

Takie położenie było istotne, gdyż zdeterminowało cały projekt i wpłynęło na design tego nowoczesnego zadaszenia tarasu z drewna.

Szkielet tarasowego zadaszenia z lamelami w ścianach jest zawsze ważnym elementem designu. Dokładna analiza potrzeb oraz dobranie odpowiednich rozwiązań decydują o funkcjonalności oraz o estetyce zabudowy. Tym razem postawiliśmy na drewno w ciepłym odcieniu orzecha.

Każda ze ścian została częściowo zabudowana lamelami pionowymi, To ruchome elementy, które obracają się wokół wąskiej podstawy. Tarasowe zadaszenie z lamelami w ścianach jest niezwykle funkcjonalne. Belki można otworzyć, by zapewnić cyrkulację powietrza, zachowując jednocześnie delikatny półcień.

Zamknięte lamele chronią przed wiatrem, który na tym wyżynnym terenie bywa uciążliwy.

Dają też dobrą izolację termiczną. Właściwa ochrona przed chłodem była ważnym aspektem realizacji, gdyż główna ściana zabudowy wyeksponowana jest na stronę północną, a właścicielom zależało na całorocznym, nowoczesnym zadaszeniu tarasu z drewna.

Tarasowe zadaszenie z lamelami uzupełniliśmy o ruchome elementy wykonane z przezroczystego szkła hartowanego. Pozwalają one całkowicie zamknąć przestrzeń, jednocześnie pozostawiając ją otwartą na przepiękne widoki wzgórz.

Szklane fragmenty mają także swój estetyczny aspekt. Nadają całej konstrukcji lekkości i bardziej współczesnego wyglądu. Tarasowe zadaszenie z lamelami nowoczesne komponuje się z eklektycznym charakterem całej posesji, a także nie przytłacza jej swoimi rozmiarami.

Na dachu położyliśmy mleczne szkło hartowane. Podobnie jak transparentna opcja, jest ono wizualnie lekkie. Tworzy delikatny półcień, chroni przed promieniami słońca, a jednocześnie nie zaciemnia wnętrza. Dzięki niemu tarasowe zadaszenie z lamelami może być wykorzystywane także w upalne dni w godzinach południowych przy najintensywniejszym działaniu słońca.