Drewniany taras z zadaszeniem ze szkła.

Zadaszenia tarasowe

Drewniany taras z zadaszeniem

Marzeniem właścicieli nowopowstającego domu było stworzenie przyjemnego miejsca do popołudniowego relaksu w ogrodzie. Rodzinie zależało przede wszystkim na wygodnej i przestronnej przestrzeni, z której mogliby korzystać w okresie wiosenno-letnim.

drewniany taras z zadaszeniem
drewniany taras z zadaszeniem 6x4

Biorąc pod uwagę ich potrzeby oraz usytuowanie działki, stworzyliśmy minimalistyczny drewniany taras z zadaszeniem. Projekt bazował na kubaturze budynku i jego kolorystyce. Szkielet powstał z drewna w przyjemnym, ciepłym odcieniu złotego dębu. Naturalny, surowy wygląd udało się uzyskać dzięki szczotkowaniu. Drewniany taras z zadaszeniem dopasowany jest barwą do tonacji elewacji oraz stolarki okiennej.

drewniany taras z zadaszeniem szklanym
drewniany taras z zadaszeniem projekt

Dwie ściany boczne wykonaliśmy z przezroczystego szkła hartowanego umieszczonego na prowadnicach. Ich podstawową funkcją jest ochrona przed wiatrem oraz przed przeciągami, co zwiększa komfort użytkowania. Przesuwanie elementów na prowadnicach pozwala na “otwarcie” ścian i zwiększenie cyrkulacji powietrza w cieplejsze dni. Drewniany taras z zadaszeniem wyeksponowany jest na stronę zachodnią i północną, więc przezroczyste szkło nie prowadzi do nadmiernego nagrzania wnętrza w czasie letnich upałów.

Zwieńczeniem tego projektu jest dach wykonany z mlecznego szkła hartowanego. To rozwiązanie jest idealną alternatywą dla drewnianych opcji. Tworzy półcień, dzięki czemu umożliwia wypoczynek także w południe, gdy słońce znajduje się wyżej zwłaszcza w letnie dni. Ponadto drewniany taras z zadaszeniem szklanym jest wizualnie lżejszy, a jego minimalizm doskonale podkreśla współczesny charakter budynku.

drewniany taras z zadaszeniem przy ścianie
drewniany taras z zadaszeniem nowoczesny

Konstrukcja przylega do jednej ściany i łączy się z salonem drzwiami tarasowymi. Stanowi więc jego naturalne przedłużenie. Właściciele zyskali aż 24 m² przestrzeni. Drewniane zadaszenie tarasu 6x4m jest przestronnym miejscem, które tworzy dodatkową, komfortową oazę odpoczynku w sezonie wiosenno-letnim.

Tak oto powstał drewniany taras z zadaszeniem nowoczesny, w którym nic nie przeszkadza cieszyć się pięknymi widokami i zielenią ogrodu.