Zadaszenie Tarasu

Nowoczesne zadaszenie tarasów

Minimalizm, elegancja i funkcjonalność — te trzy słowa najlepiej oddają charakter, jaki  ma to nowoczesne zadaszenie z ruchomymi żaluzjami. Zabudowa oddaje eklektyczny charakter głównego budynku, doskonale się z nim stapia i tworzy jednorodną przestrzeń o dużych walorach estetycznych.

Spójność uzyskaliśmy, wykorzystując jasne drewno, które pasuje do stolarki okiennej i drzwiowej domu. Szkielet powstał z belek o minimalistycznym charakterze, dzięki czemu przestrzeń wydaje się przestronna i otwarta na ogród.

Po bokach konstrukcji umieściliśmy po dwa panele z drewnianymi żaluzjami. Ruchome deseczki w ogrodzie to fenomenalny patent na stworzenie doskonałych warunków na tarasie. Elementy działające jak klasyczne żaluzje można zamknąć lub otworzyć. Zamknięte tworzą rewelacyjną osłonę przed słońcem. Ta zabudowa pokazuje, że żaluzja w ogrodzie jest równie praktyczna jak w domu.

Dodatkowo panele z ruchomymi deseczkami w zadaszeniu umieszczone zostały na prowadnicach. Można je więc przesuwać w zależności od ekspozycji słońca, co zwiększa funkcjonalną stronę zabudowy.

Nowoczesne zadaszenie tarasów nie może obyć się bez odpowiedniego dachu. Tym razem postawiliśmy na mleczne szkło hartowane. Jest to jedno z najbardziej popularnych i funkcjonalnych rozwiązań. Jest eleganckie i estetyczne. Sprawia, że zabudowa wygląda na wizualnie lekką. Nabiera współczesnego charakteru. Niezaprzeczalnie jednak nowoczesne zadaszenie tarasów z ruchomymi deseczkami jest funkcjonalne. Mleczne szkło wpuszcza pod dach światło, dzięki temu przestrzeń jest jasna i przyjemna. Jednocześnie absorbuje część promieni. Wnętrze spowite jest w delikatnym półcieniu, który zapewnia komfortowe warunki do relaksu nawet w upalne popołudnie.

Front zabudowy zostawiliśmy otwarty. Właściciele bowiem chcieli bez problemu podziwiać przepiękne widoki rozciągające się z okien salonu. Wcale nas to nie dziwi.

W projekcie planowane były zamiast żaluzji, screeny materiałowe. System ten nie sprawdziłby się jednak na ty tarasie. Występują tam silne podmuchy wiatru. Dyskwalifikuje to stosowanie materiałowych screenów.

Więcej o systemach tkanin zwijanych możesz przeczytać na naszym blogu we wpisie Screeny materiałowe na taras