Zadaszenie Tarasu

Taras zadaszony

Ten taras zadaszony przy domu doskonale pokazuje, jak lekka, nowoczesna konstrukcja idealnie podkreśla eklektyczny charakter budynku. Przestronne wnętrze stało się przyjemną, całoroczną oranżerią. Dzięki temu właściciele delektują się odpoczynkiem i cudownymi widokami o każdej porze roku.

Zabudowa powstała z solidnych z trwałego i wytrzymałego drewna BSH w ciemnym kolorze orzecha. Mało kontrastowe usłojenie i nieznacznie widoczne sęki tworzą jednorodną fakturę oddającą współczesny minimalizm. Orzechowy odcień pasuje do stolarki okiennej, dachówki oraz ceglastobrązowej kostki brukowej, będącej podłogą zadaszonego, nowoczesnego tarasu. Konstrukcja współgra również z nietuzinkową elewacją budynku wyłożoną regularnymi płytkami kamiennymi.

Szkło jest niezwykle istotnym elementem, na którym opiera się funkcjonalność zabudowy, jaką jest ten taras z zadaszeniem. Zadaszony szkłem przezroczystym “otwiera” przestrzeń na zewnątrz, pozwalając właścicielom cieszyć się uroczymi widokami za granicą działki.

Wszystkie boczne panele są ruchome. Umieszczone na prowadnicach. Dzięki temu w upalne dni wnętrze można otworzyć, aby wpuścić zapach kwiatów, śpiew ptaków i powiew wiatru.

O sposobie na zabudowę ścian możesz przeczytać we wpisie Pionowe lamele, ekrany drewniane czy szklane? 

Taras zadaszony – zabudowa ścian

Ten zadaszony, nowoczesny taras nie wymagał dodatkowych elementów zacieniających typu mleczne lub brązowe szkło. Zabudowa  na stronę północną. Słońce nie operuje więc intensywnie. Ponadto działka otoczona jest iglakami, które za kilka lat zmienią się w wysoki żywopłot dający wystarczającą ilość cienia.

Ten taras stał się fenomenalnym przedłużeniem salonu. Powiększył strefę relaksu. Właściciele urządzili w nim przyjemny, komfortowy kącik z wygodnymi meblami rattanowymi — kanapą i stolikiem. 6539.  Dodatki w postaci donic i kwiatów dopełniły całości. Taras zadaszony chroni przed deszczem, śniegiem i chłodem. W mroźniejsze dni można go ogrzać piecykiem elektrycznym, by podziwiać śnieg mieniący się w blasku słońca.

Wnętrze jest idealnym miejscem na poranną kawę i na popołudniowy relaks w gronie przyjaciół.

Ten sam wzór szkieletu konstrukcji wykorzystany został do wykonania projektu Taras zadaszony przy domu. Różnicą jest to, że w drugim projekcie nie ma zabudowy  ścian szkłem. Tam są pionowe lamele obrotowe na jednej ścianie.