Nowoczesna Altana

Wolnostojąca altanka do ogrodu

Ta wolnostojąca altanka do ogrodu z drewna i szkła łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Jest funkcjonalną przestrzenią, z której korzystać można przez większą część roku. Jest elegancka i naturalna. Doskonale wpisuje się w otoczenie i podkreśla  charakter głównego domu.

Szkielet powstał z belek w ciemnym odcieniu czekoladowego orzecha. Altana ogrodowa całoroczna przylega do granicy działki, więc jedna ściana została całkowicie obudowana deskami. Izolują one wnętrze od sąsiedniej posesji i jej właścicieli, zapewniając prywatność niezbędną do komfortowego wypoczynku.

W tym samym kolorze wykonaliśmy również konstrukcję zadaszenia tarasu do małego ogrodu, więcej o tym projekcie można przeczytać we wpisie Zadaszenie w małym ogrodzie.

Wolnostojąca altanka do ogrodu – sposób na zabudowę ścian.

Pozostałe trzy boki w rogach posiadają ekrany drewniane z ruchomymi ażurami. Można je zamknąć, co zapewnia dodatkową ochronę zarówno przed słońcem, jak i deszczem, wiatrem oraz chłodem.

Drewniane elementy uzupełnione są przesuwnymi panelami z przezroczystego szkła hartowanego, które pełnią funkcję drzwi tarasowych. Mimo że altana ogrodowa 4×5 jest przestronną konstrukcją, jednak zastosowanie elementów szklanych sprawia, że nabiera ona lekkości.

Panele umieszczone na prowadnicach dają się łatwo zamknąć i otworzyć w zależności od warunków panujących na zewnątrz. Zsunięte chronią przed deszczem, wiatrem i chłodem. Dzięki nim altana ogrodowa całoroczna jest komfortowym miejscem odpoczynku w ogrodzie w sierpniowe upały. Zda egzamin w słocie listopadowego popołudnia i w chłodny, marcowy poranek, dając szansę relaksu w otoczeniu niezmiennie zmiennej natury.

Pomysł na aranżację wnętrza.

Wewnątrz konstrukcji jest miejsce aby swobodnie ją zaaranżować. Wymiary 3 x 5 m pozwalają na umieszczenie stolika oraz sofy i dwóch krzeseł. Zostanie na tyle miejsca, że będzie niezakłócony ciąg komunikacyjny. W narożach, przy ekranach drewnianych, postawić można kwiaty lub szafkę na napoje. Te miejsca oddzielone od możliwości wyjścia, nadają się do tego doskonale. Na tylnej drewnianej ścianie, można zawiesić oświetlenie w formie girland, zegar a nawet półki na książki i bibeloty. Tak zaaranżowana przestrzeń będzie urokliwym miejscem do odpoczynku. Po zasunięciu szkła, można cieszyć się z altany nawet podczas deszczu.

Projekt zadaszenia tarasu Nowoczesny taras z drewna, również stanowi doskonałą osłonę od deszczu.