Nowoczesne zadaszenie tarasu pod balkonem

Zadaszenia tarasowe

Zadaszony taras pod balkonem

Nowoczesne zadaszenie tarasu pod balkonem będzie doskonałą “kropką nad “i” w aranżacji budynku, jeśli odpowiednio dobierze się wszystkie jego elementy. Tak jak w tej realizacji. Dzięki kolorystyce zabudowa stapia się z domem, tworząc oazę do odpoczynku w otoczeniu wypielęgnowane zieleni.

Szkielet konstrukcji powstał z drewna w ciepłym, czekoladowym odcieniu orzecha. Barwa idealnie pasuje do elementów wykończenia domu, takich jak stolarka okienna, drzwiowa i fragmenty ozdobne dachu. Drewniana struktura zadaszenia tarasu 5×3 m oddaje rustykalny styl zabudowy.

domek z zadaszonym tarasem
zadaszenie tarasu 5x3

Rozsuwane ekrany – funkcjonalne i dekoracyjne

Ważnym elementem konstrukcji są przesuwne elementy na ścianach bocznych. Drewniane, poziome żaluzje pełnią nie tylko rolę dekoracyjną. Chronią przed promieniami słońca i zbytnim nagrzaniem przestrzeni wyeksponowanej na południowy-wschód.

To dzięki nim taras przed domem z zadaszeniem zwiększa swoją funkcjonalność. Można z niego korzystać nawet letnie południa, gdyż półotwarte żaluzje umożliwiają stałą cyrkulację powietrza. Ich położenie można dopasowywać do pozycji słońca. Całkowite ich zamknięcie zapewnia cień, a w pochmurniejsze otworzy tę przestrzeń na ogród.

Zadaszenie tarasu rozsuwane jest idealne w przypadku aranżacji miejsc nasłonecznionych. Ułatwia wykorzystanie przestrzeni w różnych warunkach pogodowych.

zadaszony taras pod balkinem
taras przed domem z zadaszeniem

Dach dopełnieniem całości

W konstrukcji wykorzystaliśmy mleczne szkło hartowane w celu zamknięcia jej od góry. Jest ono lżejsze niż drewniane deski. Nadaje całości nowoczesnego charakteru, pięknie uzupełniając belki.

Jednocześnie jest to kolejny element, który chroni przed nadmierną ekspozycją na słońce. Mleczne szkło tworzy delikatny półcień zbawienny w letnie popołudnia.

Dom piętrowy z zadaszonym tarasem jest symetryczny, co wpływa na estetykę budowy. Natomiast zyskana przestrzeń jest idealnym miejscem, w którym popołudniowa kawa z staje się prawdziwą chwilą wytchnienia.

nowoczesne zadaszenie tarasu pod balkonem
zadaszenie tarasu rozsuwane