Nowoczesna altana

Narożna altana

Ta narożna altana z drewna jest doskonałym przykładem powiększenia domowej strefy wypoczynkowej i maksymalnego wykorzystania przestrzeni ogrodowej. Dzięki przemyślanej aranżacji minimalistyczna konstrukcja stała się miejscem o wielu funkcjach i możliwościach.

narożna altana z drewna
pergola przy domu

Dominuje w niej drewno. Belki tworzące szkielet tchną prostotą i surowością.

Boki wypełnione zostały stałymi i ruchomymi panelami z poziomymi ażurami. Dzięki nim narożna altana nowoczesna zyskuje na funkcjonalności. Całkowita zabudowa ściany zachodniej oraz południowej chroni wnętrze przed zbytnim nagrzaniem w czasie upałów. W środku panuje przyjemny półcień, a to sprawia, że wnętrze altany ogrodowej staje się przyjemną, komfortową oazą zbawiennego chłodu.

narożna zabudowa
narożna altana

Poziome ażury chronią też przed  wiatrem oraz lekkim deszczem. Środkowe elementy umieszczone na prowadnicach można otworzyć lub zamknąć w zależności od warunków pogodowych.

Na dwóch pozostałych bokach ażury znajdują się jedynie w rogach, co pozwala „otworzyć” przestrzeń na ogród.
aranżacja narożnej altanki
meble w narożnej altance

Zadaszenie  z mlecznego szkła hartowanego. Materiał ten wpuszcza do wnętrza światło, jednak absorbuje część promieni, chroniąc przed nadmiernym nagrzaniem. Taki dach był najlepszą opcją. Dodatkowy cień do wnętrza rzucają bowiem drzewa, zatem szkło wystarczy, aby optymalnie osłonić wnętrze

Narożna altana drewniana zlokalizowana jest blisko domu. Połączyliśmy obie przestrzenie nowoczesną, minimalistyczną pergolą wykonaną jedynie z prostych belek, tworzących odsłonięte zadaszenie pomiędzy zabudową ogrodową a drzwiami tarasowymi. Ten zabieg sprawił, że narożna altana z pergolą stała się integralną częścią i naturalnym przedłużeniem domu.

nowoczesna narożna altanka
Jednak uwagę najbardziej przykuwa urządzenie altany ogrodowej. Dlatego przestronne wnętrze stało się wyjątkowym miejscem — salonem oraz jadalnią ze stołem, przy którym miejsce znajdzie co najmniej 8 osób.

Przestronny zestaw wypoczynkowy z szarego rattanu wraz ze stolikiem kawowym zachęcają do zanurzenia się w ciszy i spokoju, jakie niesie narożna altana. Wyposażenie w drobne elementy dekoracyjne sprawiło, że wnętrze tchnie domową atmosferą i przytulnością.

Narożna altana z meblami otoczonymi doniczkami z żywymi kwiatami jest elegancka, wręcz luksusowa. Jest naturalnym przedłużeniem domu, które przejmuje jego gościnną rolę w wiosenne, letnie i jesienne dni.

Altana narożna to rozwiązanie w miejsca gdzie wymagane jest zagospodarowanie jak największej przestrzeni. Nowoczesna altanka do ogrodu, pozwala na potraktowanie tej przestrzeni bardziej intymnie.