Zadaszenie narożne

Pergola drewniana

Nowoczesne pergole ogrodowe fantastycznie łączą ze sobą tradycyjne elementy z funkcjonalnymi, innowacyjnymi rozwiązaniami. Dlatego właśnie taka kompilacja tworzy zazwyczaj doskonałe miejsce o walorach estetycznych i użytkowych.

Dobrze zaprojektowana drewniana pergola w ogrodzie:

  • organizuje przestrzeń wokół domu,
  • stawia kropkę nad “i” w jego aranżacji,
  • poprawia funkcjonalność tarasów,
  • zwiększa wartość nieruchomości.

Daje także komfortowe miejsce do odpoczynku dopasowane dokładnie do potrzeb i oczekiwań jej użytkowników.

ekrany szklane brązowe w zadaszeniu
drewniana pergola z ekranami

Właściciele tej nieruchomości pragnęli stworzyć dla siebie, swoich dzieci i gości przestronną przestrzeń, która umożliwi im relaks w ogrodzie od wczesnej wiosny po późną jesień.

Ich oczekiwania spełniła duża, drewniana pergola tarasowa. Narożna konstrukcja przylega do dwóch ścian domu, stając się jego integralną częścią.

Największym wyzwaniem było odpowiednie zacienienie zabudowy wyeksponowanej na stronę południową, zachodnią i wschodnią przy jednoczesnym zachowaniu jej transparentności.

drewniana pergola tarasowa w ogrodzie
narożne zadaszenie w ogrodzie

Drewniana pergola – sposób na zabudowę ścian

Drewniana pergola tarasowa przy domu narożna wykonana została z belek w stonowanym, choć ciemnym odcieniu orzecha, który w barwach zachodzącego słońca przybiera bardziej intensywny, złoto-miodowy kolor. Konstrukcja dopasowana jest do elementów wykończeniowych budynku – dachu oraz stolarki okiennej. W rogach każdego boku umieściliśmy panele drewniane z ażurami, które pełnią funkcję dekoracyjną. Wzmacniają także przestronną zabudowę. Szczotkowanie ręczne każdego elementu uwidoczniło sęki i słoje, co nadaje konstrukcji naturalności.

Najważniejszym elementem są jednak szklane panele. To one przejmują funkcję zacieniającą. Wykonane zostały z przyciemnianego, brązowego szkła hartowanego, które działa niczym okulary przeciwsłonecznie. Dlatego daje cień i zapobiega nagrzewaniu wnętrza. Umieszczone są na prowadnicach, co ułatwia ich otwieranie i zamykanie w zależności od pogody. Drewniana pergola tarasowa ze szkłem brązowym jest funkcjonalna i komfortowa. Co więcej, ściany chronią też przed deszczem i wiatrem, dzięki czemu taras może być wykorzystywany przez większą część roku – także w chłodne, wiosenne i jesienne poranki.

drewniana pergola tarasowa narożna
drewniana pergola tarasowa

Taki sam materiał wykorzystaliśmy na dachu, zwiększając funkcjonalność zabudowy.

Szkło jest również dekoracyjne. Dzięki niemu powstała drewniana pergola tarasowa nowoczesna, która doskonale łączy lekkość współczesnego designu z tradycyjnymi elementami. Dzięki temu jej eklektyczny charakter współgra z aranżacją domu i jego otoczenia.

Drewniana pergola tarasowa w ogrodzie stworzyła przestronne miejsce do spotkań z przyjaciółmi, a także do odpoczynku w samotności. Jest oazą spokoju, która daje wytchnienie.

Narożna konstrukcja drewnianej pergoli ale w innym wydaniu to projekt Pergola na taras rozsuwana.