Pergola ogrodowa z dachem szklanym i otwartymi ścianami.

Zadaszenia narożne

Pergola ogrodowa z dachem

Chcąc zwiększyć funkcjonalność otoczenia domu, warto postawić na altany ogrodowe. Pergole organizują przestrzeń, wydzielając strefę przeznaczoną na relaks, a czasem jedynie ją powiększając. Takie właśnie zadanie miał ten projekt.

Pergola ogrodowa z dachem przylega częściowo do dwóch ścian budynku. Narożna konstrukcja powiększyła znacznie zadaszony, murowany taras, który był integralną częścią domu, ale nie spełniał potrzeb właścicieli.

Nowa zabudowa jest minimalistyczna, elegancka i funkcjonalna. Szkielet wykonany został z drewna w klasycznym, miodowym odcieniu orzecha. Barwa pasuje do stolarki okiennej i drzwiowej oraz do brązowo-czerwonej dachówki. Jest stonowana i tradycyjna. Zastosowanie tylko niezbędnej ilości belek nadało jej minimalistyczną formę.

Dla zwiększenia funkcjonalności od góry konstrukcję „zamknęliśmy” szkłem. Pergola ogrodowa z dachem ze szkła mlecznego zapewnia ochronę przed deszczem. Dzięki temu taras może być wykorzystywany nie tylko przy sprzyjającej aurze, ale także w pochmurne dni.

Mleczne szkło jest także świetną barierą dla słońca. Z jednej strony wpuszcza światło do wnętrza, z drugiej natomiast absorbuje części promieni. Dzięki temu pergola ogrodowa z dachem tworzy przestrzeń tarasową skąpaną w przyjemnym półcieniu, gdzie relaks w niedzielne południe z książką w ręku i kubkiem aromatycznej kawy nabiera nowego wymiaru.