Zadaszenie Tarasu Narożnego

Pergola ogrodowa z dachem

Chcąc zwiększyć funkcjonalność otoczenia domu, warto postawić na konstrukcję ogrodowej pergoli ze szklanym dachem. Pergole te bowiem mają bardziej zorganizowaną przestrzeń. Równocześnie wydzielone strefy, te przeznaczone na relaks i te domowe, a czasem dodatkowo ją powiększają. Takie właśnie zadanie miał ten projekt.

Pergola ogrodowa z dachem przylegająca częściowo do dwóch ścian budynku jest doskonałym rozwiązaniem. Narożna konstrukcja powiększyła znacznie zadaszony, murowany taras, który był integralną częścią domu, ale nie spełniał potrzeb właścicieli. Przeszkodą aby korzystać z tego tarasu było duże nasłonecznienie oraz lokalizacja posesji w której często pada deszcz.

Przed ulewnym deszczem i wiatrem mocno chronią konstrukcje z zabudową ścian np. Pergola zabudowa tarasu

Funkcjonalność jakie ma pergola ogrodowa z dachem.

Nowa zabudowa jest minimalistyczna, elegancka i funkcjonalna. Szkielet wykonany z drewna klejonego typu BSH w klasycznym, miodowym odcieniu orzecha. Barwa pasująca do stolarki okiennej i drzwiowej oraz do brązowo-czerwonej dachówki. Jest stonowana i tradycyjna. Zastosowanie tylko niezbędnej ilości belek nadało jej minimalistyczną formę. Mocowanie do budynku oraz podłoża wykonane w sposób niewidoczny, co wpłynęło na zwiększenie estetyki całej konstrukcji.

Dla zwiększenia funkcjonalności od góry konstrukcję „zamknęliśmy” szkłem. Pergola ogrodowa z dachem ze szkła mlecznego zapewnia ochronę przed deszczem oraz słońcem. Dzięki temu taras może być wykorzystywany nie tylko przy sprzyjającej aurze, ale także w pochmurne dni. Ta funkcjonalność ucieszyła inwestorów najbardziej. Ze względu na to, że podczas opadów deszczu nie muszą przerywać relaksu. Brak zabudowy ścian nie jest opcją przypadkową. To dzięki temu widok na otaczające krajobrazy nie został zakłócony. Solidne ale przy tym niezbyt masywne słupy nośne w konstrukcji, praktycznie nie zasłaniają widoków. Prawda, że jest pięknie?

Mleczne szkło jest także świetną barierą dla słońca. Z jednej strony wpuszcza światło do wnętrza, z drugiej natomiast absorbuje częściowo promieniowanie nie pozwalając na rozgrzanie przestrzeni pod dachem. Dzięki temu pergola ogrodowa z dachem tworzy przestrzeń tarasową skąpaną w przyjemnym półcieniu, gdzie relaks w niedzielne południe z książką w ręku i kubkiem aromatycznej kawy nabiera nowego wymiaru. Mleczne szkło rozprasza światło słoneczne  tworząc przyjemny półcień.