Zadaszenie Tarasu Narożnego

Pergola z lamelami

W poszukiwaniu idealnego zadaszenia tarasu warto zdecydować się na indywidualny projekt. W związku z tym, każda pergola na zamówienie wykonywana jest po dokładnym zapoznaniu się z nieruchomością. Ważna jest jej lokalizacją, charakter budynku oraz oczekiwania i plany właścicieli. Dlatego po analizie tych wypadkowych powstaje zindywidualizowany projekt, który jest odpowiedzią na wszystkie wymagania. Taka jest właśnie ta nowoczesna pergola. To ona oddaje minimalizm domu, uzupełniając jego geometryczną, nowoczesną formę. Dzięki swej prostocie idealnie komponuje się z budynkiem, taras z deski egzotycznej uzyskał dzięki niej ochronę od promieniowania słonecznego oraz opadów. Dlatego stanowi zabezpieczenie i wydłuża okres bez konieczności nakładania kolejnej warstwy oleju.

Pergola z lamelami obrotowymi to konstrukcja ogrodowa, składająca się z rusztowania i ścian z drewnianych lameli, które można obracać, regulując ilość światła i powietrza w pomieszczeniu pod nią. Idealna do wypoczynku i dodania charakteru tarasom i ogrodom.

Drewniana pergola – lamele w roli głównej.

Zabudowa nie przytłacza przestrzeni, mimo że drewniana pergola z lamelami narożna to niezwykle przestronna konstrukcja przylegającą do dwóch ścian budynku. Wykonana z belek w jasnym, złocistym odcieniu dębu, który w kolorach zachodzącego słońca przybiera lekko pomarańczową barwę. Dodatkowo gładka faktura, bez kontrastowych słojów podkreśla nowoczesny charakter, jaki ma ta drewniana pergola z lamelami pionowymi. Uzupełnieniem szkieletu są belki (lamele) umieszczone w środkowej części każdego boku. Ruchome elementy obracają się wokół podstawy. Można je bezproblemowo otworzyć lub zamknąć, chroniąc wnętrze przed intensywnym słońcem. Zamiast lameli można użyć szkła połączonego z panelami drewnianymi. Takie rozwiązanie zastosowane zostało w projekcie Zadaszenie nad taras.

Pełnią one też funkcję dekoracyjną. Dlatego drewniana pergola z lamelami nowoczesna staje się wyrazistą konstrukcją. Nabiera indywidualnego charakteru.

Lamele tarasowe podtrzymują szkielet, co istotne w dużych, narożnych zadaszeniach.

Dach pokrywa jedynie środkową części tarasu od strony północnej. W ten sposób właściciele zyskali przestrzeń do odpoczynku także w trakcie letniego deszczu. Drewniana pergola z lamelami organizuje otoczenie domu. Stawia wyraźną granicę pomiędzy częścią gościnną w ogrodzie a jego zieloną strefą, co doskonale uzupełnia aranżację całej posesji.