Zadaszenie Tarasu Narożnego

Pergola żaluzjowa

Pergola ogrodowa kolumnowa jest ciekawą formą organizacji otoczenia domu. Dlatego pozwala na wydzielenie miejsca do odpoczynku i na luźne spotkania w gronie przyjaciół oraz najbliższej rodziny. Konstrukcje tego typu dają szerokie możliwości aranżacji przestrzeni. Mogą być niewielkie, obejmujące jedynie część tarasową lub też przestronne, okalające dwie lub nawet trzy ściany budynku. Do takich należy ta pergola żaluzjowa narożna. Jej głównym zadaniem jest przywrócenie porządku w ogrodzie poprzez klarowne oddzielenie płaskiego podłoża tarasu od części zielonej, z którą bezpośrednio się łączy. Pergola ogrodowa tarasowa postawiła jasną granicę pomiędzy tymi dwiema strefami.

Szkielet wykonany został z drewna w jasnym odcieniu złotego dębu. Szczotkowanie ręczne belek uwidoczniło sęki i słoje, dzięki czemu pergola tarasowa nowoczesna nabrała cieplejszego, nieco klasycznego wyrazu.

Cechą charakterystyczną tej barwy drewna jest to, że przybiera ono nieco inny odcień w zależności od pory dnia. O wschodzie mieni się złociście, natomiast w bezchmurne wieczory odbija czerwień zachodzącego słońca, przybierając lekko różową barwę. Efekt gry świateł potrafi być intrygujący. Pergola tarasowa przy nowoczesnym domu ociepliła elewację budynku w chłodnych szarościach.

Pergola żaluzjowa – panele drewniane to nie tylko dekoracja

Istotnym elementem tej zabudowy są stałe panele z ażurami wykonane z drewnianych elementów w tym samym kolorze co szkielet. Pełnią funkcję dekoracyjną. Dzięki nim pergola żaluzjowa w ogrodzie nabrała mocniejszego wyrazu. Jednocześnie panele z żaluzjami pełnią istotną funkcję wzmacniającą przestronną zabudowę.

Panele ażurowe jako przesuwna osłona przed słońcem wykorzystane są też w projekcie Pergola tarasowa zabudowa tarasu.

Konstrukcja wyeksponowana na stronę północną i wschodnią nie wymagała dodatkowych elementów zacieniających. Dlatego właściciele zrezygnowali z zabudowy ścian. Powstała w ten sposób otwarta pergola ogrodowa kolumnowa, która pozwala podziwiać przepiękną, bujną zieleń wokół domu.

Pełne zadaszenie wykonane jest tylko w części przylegającej do krótszego boku budynku. Pokrycie powstało z przezroczystego szkła hartowanego. Jest niemal niewidoczne, a konstrukcja nabiera lekkości. Dlatego sprawia, że pergola żaluzjowa w ogrodzie przedłużyła taras, tworząc komfortową ochronę przed deszczem idealną na wypoczynek w pochmurne dni. Tym, co zasługuje na największą uwagę, są rozmiary, jakie ma ta pergola żaluzjowa. Projekt zakładał zabudowę dwóch ścian budynku. Powstała w ten sposób imponująca konstrukcja, która obejmuje wejście oraz okala dom od strony kuchni i salonu, tworząc funkcjonalną przestrzeń dla właścicieli i ich gości.