Zadaszenie Tarasu

Przezroczyste zadaszenie tarasu

Rzadko mamy przyjemność realizować dwukolorowe zadaszenie tarasu. Zazwyczaj klienci decydują się na jedną barwę, chcąc nadać konstrukcji spójności z budynkiem. W tym wypadku było inaczej. To zadaszenie tarasu z lamelami o innej barwie miało na celu połączenie nowoczesności z tradycją oraz nadanie wnętrzu elegancji. Dzięki temu zabudowa zyskała niepowtarzalnego charakteru. Jest współczesna i lekka, a jednocześnie przytulna i ciepła niczym rodzinny salon w domowym zaciszu.

Przezroczyste zadaszenie tarasu – dwa istotne elementy designu

Szkielet konstrukcji powstał z drewna pokrytego laminatem w kolorze RAL 7016. Ciemna, antracytowa barwa jest jedną z najmodniejszych i najbardziej nowoczesnych rozwiązań. Jednocześnie doskonale pasuje do współczesnej, prostej kubatury budynku i jego biało-szarej elewacji. Dzięki temu to przezroczyste zadaszenie tarasu w bliźniaku współgra charakterem z domem. Właścicielom zależało również na elegancji i przytulności. Dlatego zaproponowaliśmy przełamanie futurystycznej wizji, jaką tworzy to zadaszenie tarasu. Ruchome lamele były doskonałym rozwiązaniem. Kolor złotego dębu pasuje do drewnianych desek wewnątrz. Jasny odcień oraz delikatnie uwidocznione sęki i słoje rozjaśniają przestrzeń. Są też lekkim powiewem klasyki oraz ważnym elementem dekoracyjnym.

Pełnią także inne funkcje. Zasłonięte dają lekki półcień, co istotne o wschodzie i o zachodzie słońca. 

Zamiast lamel można użyć żaluzji, tak zrobiliśmy w projekcie Narożna pergola nowoczesna.

Odgradzają też właścicieli od sąsiedniej posesji. Zadaszenie tarasu w bliźniaku powinno mieć rozwiązania takie, dzięki którym zwiększa się funkcjonalność, poczucie prywatności, a tym samym komfort użytkowania. W tym wypadku udało się uzyskać równowagę. Wprowadzone ruchome elementy nie przytłaczają konstrukcji dzięki swojej jasnej barwie.

Zadaszenie  – kropka nad “i”

W tej realizacji wybór padł na dach przezroczysty ze szkła hartowanego. Jest to nowoczesne i lekkie rozwiązanie. Wpuszcza do wnętrza dużą ilość światła, co w tym wypadku jest niezwykle istotne. To przezroczyste zadaszenie tarasu wyeksponowane jest bowiem na stronę północną. Absorpcja jak największej ilości promieni pozwala cieszyć się odpoczynkiem już bardzo wczesną wiosną oraz późną jesienią. Aby zdecydować, jakie zadaszenie tarasu wybrać, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim lokalizację zabudowy. W przypadku bardziej nasłonecznionych miejsc stosujemy grafitowe lub mleczne szkło jako dach na pergole. Zadaszenia tarasów tego typu znajdują się wówczas w półcieniu, co zapobiega nadmiernemu ogrzewaniu.

W tym wypadku nie było takiej konieczności. Wybraliśmy więc lepsze dla niego przezroczyste szkło. Nie zasłania ono też błękitu nieba, które działa wyjątkowo kojąco.

Wybierając tę konstrukcję, właściciele stworzyli przytulną przestrzeń idealną do rodzinnego odpoczynku. Zadaszenie tarasu 3×5 stało się naturalnym przedłużeniem strefy wypoczynkowej domu i połączyło ją z ogrodem. My już czujemy ten głęboki aromat kawy o poranku pomieszany ze słodkim zapachem róż, kwitnących niedaleko.