Zadaszenie Tarasu

Zadaszenie tarasu ze szkła

Eleganckie zadaszenie tarasu jest głównym punktem na liście życzeń większości naszych klientów. Czasem wymagają minimalizmu, innym razem bardziej klasycznych, przytulnych rozwiązań. Właściciele tej nieruchomości marzyli o eklektycznej zabudowie, która połączy tradycyjne i nowoczesne elementy, aby wpisać się płynnie w dualistyczny charakter domu. Największą trudnością w realizacji tego przedsięwzięcia było wbudowanie w strukturę domu przestronnego zadaszenia tarasu ze szkła. Nieforemne podłoże utrudniało zadanie. Przygotowana podłoga nie miała regularnego kształtu kwadratu lub prostokąta, który ułatwiłby instalację drewnianego szkieletu.

Ponadto, eleganckie zadaszenie tarasu miało przylegać do dwóch ścian zbiegających się pod kątem 120⁰, co stanowiło dodatkowe wyzwanie.

Szkielet tego zadaszenia tarasu ze szkła i drewna powstał z belek w intensywnym odcieniu orzecha. Barwa pasuje do stolarki okiennej oraz do elementów wykończeniowych budynku. Drewniane elementy są wkładem w tradycyjny wygląd eleganckiego zadaszenia tarasu. Ograniczyliśmy do minimum ilość belek , aby nadać lekkości, jakie ma to zadaszenie tarasu ze szkła. Duże i przestronne miejsce zyskało w ten sposób nowoczesnego wyglądu. Wyzwaniem w tym projekcie jest również konieczność wpasowania zabudowy w wykusz na budynku. Dlatego postawiliśmy na nieszablonowe rozwiązanie z połączeniem pod kątem szkła w połaci dachu. Wzmocnienie dodatkowymi belkami podtrzymującymi wieniec dachu pełni również funkcję ozdobną. Dwie ściany uzupełniliśmy niewielkimi elementami z przezroczystego szkła hartowanego, które pełnią funkcję dekoracyjną. Stanowią też częściową ochronę przed wiatrem i deszczem.

Jako zabudowę można zastosować szkło brązowe tak jak w projekcie Nowoczesny taras w szkle

Dach eleganckiego zadaszenia tarasu wykonany został z mlecznego szkła hartowanego. Takie rozwiązanie zabezpiecza przed południowym słońcem, stwarzając doskonałe warunki do odpoczynku także w upalne dni. Pozwala też na relaks w czasie deszczu. Chroni wówczas nie tylko właścicieli i gości, ale także meble wypoczynkowe. Zadaszony, oszklony taras spełnił wszystkie wymagania estetyczne, tworząc jednocześnie funkcjonalną przestrzeń do odpoczynku i spotkań w większym gronie. Zadaszenie tarasu ze szkła i drewna jest klasyczne, eleganckie, a jednocześnie minimalistyczne i nowoczesne.