Zadaszenie tarasu z materiału

Zadaszenie tarasu jako ochrona przed owadami.

Zadaszenie tarasu jako ochrona przed owadami: Jak cieszyć się ogrodem bez uciążliwych insektów.

Ochrona tarasu przed owadami jest kluczowa, aby cieszyć się przyjemnym czasem na świeżym powietrzu bez uciążliwych insektów. Oto różne sposoby, jakie możesz wypróbować, aby stworzyć komfortową przestrzeń na swoim tarasie

Zadaszenie tarasu jako ochrona przed owadami – sposób na insekty.

 • Moskitiery to skuteczna bariera przeciwko komarom i innym owadom latającym. Możesz zamontować stałe moskitiery lub wybierać między mobilnymi, zwijanymi w dół moskitierami na potrzeby sezonowe.
  • Istnieją również moskitiery na drzwiach, które pozwalają na łatwy dostęp na taras, a jednocześnie chronią przed insektami.
 • Lampiony przeciw owadom: działają na zasadzie emisji światła, które przyciąga owady, a następnie elektrofonicznie je likwiduje. Możesz je umieścić wokół tarasu lub wiszące nad nim.
  • Upewnij się, że lampiony są dostatecznie mocne, aby skutecznie przyciągać i eliminować owady.
 • Naturalne repelenty: Niektóre rośliny odstraszają owady swoim zapachem. Możesz posadzić w okolicy tarasu rośliny takie jak lawenda, bazylia, mięta, lub werbena cytrynowa.
  • Wykorzystuj naturalne olejki eteryczne, takie jak olejek z cytryny, eukaliptusa, lawendy lub geranium, aby stworzyć spray odstraszający owady. Rozpylaj go na meblach tarasowych lub w powietrzu.
 • Świece zapachowe i kadzidła: Świece zapachowe i kadzidła z olejkami eterycznymi o działaniu odstraszającym owady są dostępne w wielu sklepach. Pal je na tarasie, aby utworzyć przyjemny zapach i ochronę przed insektami.
 • Wentylatory na tarasie: Włączanie wentylatorów na tarasie może pomóc w utrzymaniu owadów z dala, ponieważ trudniej jest im latać w silnym powietrzu. To prosty, ale skuteczny sposób na ochłodzenie i ochronę tarasu.
 • Pozbądź się źródeł przyciągania owadów: Unikaj zostawiania otwartych pojemników z jedzeniem na tarasie. Odpadki i resztki jedzenia przyciągają owady.
  • Staraj się ograniczyć ilość stojącej wody wokół tarasu, ponieważ jest to miejsce rozwoju komarów. Usuń źródła stojącej wody, takie jak misy, w których zbiera się deszczówka.
 • Ekranowane ogrody: Jeśli masz budżet na to, możesz rozważyć zadaszenie tarasu lub ogrodu ekranowanymi strukturami, które zapewniają całkowitą ochronę przed owadami.
oświetlenie pod zadaszeniem
oświetlenie pod zadaszeniem

Podsumowanie

Pamiętaj, że niektóre metody mogą być bardziej efektywne niż inne, w zależności od rodzaju owadów, które występują w twoim regionie. Często kombinowanie kilku różnych środków daje najlepsze rezultaty. Dzięki tym sposobom możesz cieszyć się tarasem przez większą część roku, nie martwiąc się o uciążliwe owady.